O nas

Jak co roku każdy z nas ma problem gdzie wybrać się na wakacje czy długi weekend. Czy pogoda będzie, a jak nie,  to co tam robić? Czy opłaca się tam jechać? Polska czy zagranica?

            Takie pytanie zadaje sobie każdy z nas, który planuje wypoczynek z bliskimi. Od razu nasuwa nam się na myśl takie polskie przysłowie  „Cudze chwalicie swego nie znacie”.  Gdyby zapytać Polaka gdzie leży Świnoujście, powiedziałby blisko granicy z Niemcami koło Szczecina. Ale czy to tylko można powiedzieć o naszym mieście ?

             Nasze miasto  jest wyjątkowe. Jedyne takie w Polsce. Położone na 44 wyspach. Mieszkańcy zasiedlają głównie 3 wysypy: Uznam, Wolin i Karsibór. Aby dostać się do centrum, na wyspę Uznam, trzeba przepłynąć darmową przeprawą promową,  co dla wielu jest pierwszą wycieczką statkiem, gdzie podziwiamy cały  port Świnoujścia wraz z siedzibą Marynarki Wojennej i okrętami. Dostając się do centrum możemy odwiedzić Muzeum Rybołówstwa, wybrać się na spacer po najpiękniejszej plaży w Polsce, która posiada Błękitną Flagę. Można się też wybrać do naszych zachodnich sąsiadów spacerkiem lub rowerem. Można również zwiedzić Basen Północny z przystanią jachtową,  Fortem Anioła i restauracjami z pysznymi przysmakami z nad morza.  Świnoujście posiada najdłuższe ścieżki rowerowe, które pozwalają zwiedzić wyspę Uznam.

             Na wyspie Wolin znajduje się pięknie odrestaurowany Ford  Gerharda, największa Latarnia Morska. Plaża na Warszowie jest cicha i spokojna, najczęściej odwiedzana przez naszych gości. Jest tam parking dla samochodów, punkt ratownika. Nie ma tłumów i plażowanie jest miłe i relaksujące w przeciwieństwie od plaży w mieście czy Międzyzdrojach. Można tam zabrać psa.

           Na końcu piękna „NASZA” Wyspa Karsibór, na którą dostaniemy się nowo wybudowanym mostem. Przekraczając tablice z napisem KARSIBÓR, przenosimy się w miejsce gdzie nie ma tłumów, hałasu. Na wyspie czas jakby staną w miejscu… Zobaczymy tam  raj dla miłośników przyrody, można odwiedzić jedyny taki w Polsce Ptasi Rezerwat „Karsiborska Kępa”. Dla zapalonych wędkarzy znajdzie się miejsce przy Basenie U-Botów lub wzdłuż kanału Piastowskiego. To jest idealne miejsce by odpocząć przy wędkowaniu.  W lesie można zobaczyć Pomnik lotników RAF. W głębi wyspy znajduje się zabytkowy kościół gotycki z XV wieku, z wieżą dobudowaną w wieku XVIII oraz ewangelicki cmentarz.  Wyspa jest nie wielka ale pełna zieleni. Spacery bądź wycieczki rowerowe po malowniczej wyspie dadzą ukojenie i pozwolą odetchnąć od męczącej szarej rzeczywistości. To tu naładujesz baterię na następny rok. Każdy kto tu był, wraca w kolejnych latach, bo tylko u nas odpoczywa się dobrze i miło. Serdecznie zapraszamy

Asia i Rafał Niewiadomscy z chłopcami